23 Μαρτίου 2013

Κύπελλο Πειραιά: Το σήκωσε το Μοσχάτο, 1-0 τον Εθνικό!

Το Μοσχάτο αναδείχθηκε Κυπελλούχος Πειραιά, αφού κατάφερε να επικρατήσει 1-0 του Εθνικού στον τελικό που έγινε στο «Γ. Καραϊσκάκης».
Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Στούπης στο 45ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση φάουλ, ενώ ο Εθνικός αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 44’, όταν αποβλήθηκε ο Ανδριόλας, ο οποίος απέκρουσε την μπάλα με τα χέρια έξω από τη μεγάλη περιοχή προ του Κοντοπάνου και δέχθηκε την κόκκινη κάρτα.
Ο Μαργαρίτης Χατζηαλέξης αντικατέστησε τον Σταφσουλάι με τον Χατζημαρινάκη, ο οποίος πήρε θέση κάτω από τα δοκάρια, αλλά δέχθηκε το γκολ στην πρώτη του φάση στο παιχνίδι. Ο Εθνικός πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο για την ισοφάριση παρά το γεγονός ότι είχε αριθμητικό μεινέκτημα, αλλά δεν τα κατάφερε και έχασε το τρόπαιο.